بهمن نیوز

کد خبر: ۶۵۱ تاریخ انتشار : ۱۰-۰۹-۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ چاپ چاپ
امپاور BD300 تحول آفرین خواهد شد

کامیون جدید بهمن دیزل، عقب‌ماندگی ۵۰ ساله را جبران می‌کند

کامیون جدید بهمن دیزل، عقب‌ماندگی ۵۰ ساله را جبران می‌کند

بهمن دیزل با محصول جدید خود از خانواده امپاور، ناوگان حمل و نقل عمومی در دسته تجاری‌های متوسط را متحول می‌کند. بهمن دیزل این کامیون را بر اساس آخرین استانداردهای روز ایران و اروپا می‌سازد.

روزنامه اعتماد نوشت: کامیون قدرتمند امپاور BD300 برای نخستین‌بار در نمایشگاه صنعت خودروی اصفهان رونمایی شد. بهمن دیزل این محصول را با شعار پرقدرت، ایمن و با دوام راهی بازار کرده است. این کامیون مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا را دارد. به گفته کارشناسان تولید این کامیون منجر به تحولی در صنعت دیزل‌های متوسط خواهد شد و عقب‌ماندگی ۵۰ ساله را جبران خواهد کرد.

به‌زعم صاحب‌نظران حوزه خودروهای تجاری چنانچه رقبای بهمن دیزل عقب‌ماندگی چند ده ساله خود را جبران نکنند، BD300 بازار آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از نظر قدرت، موتور این خودرو کامینز با توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۱۰۰ نیوتن متر است. در خصوص شاخص‌های ایمنی و دوام این کامیون مطابقت کامل با استانداردهای ۸۵گانه کشور و همچنین استانداردهای ایمنی روز دنیا دارد. سیستم کنترل الکترونیکی پایداری (ESC)، سیستم ترمز اضطراری هوشمند (AEBS) و سیستم هشدار انحراف از مسیر (LDWS) تنها بخشی از امکانات ایمنی این محصول است.

از نظر ایمنی می‌توان گفت در مدل باری، ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای و در مدل کمپرسی هر دو کاسه‌ای است. سیستم تعلیق جلو در هر دو مدل بادی پارابولیک بوده که به پایداری و راحتی سرنشین کمک می‌کند. همچنین سیستم تعلیق عقب در مدل باری به صورت بادی با قابلیت تنظیم ارتفاع است که در حافظه ذخیره می‌شود. در طراحی این کامیون آسایش و رفاه راننده مهم دانسته شده است. این خودرو در دو مدل باری و کمپرسی که هر دو مجهز به جای خواب برای استراحت راننده یا سرنشین است، عرضه خواهد شد. این کامیون دومین محصول از خانواده امپاور است که توسط بهمن دیزل تولید می‌شود. اولین محصول خانواده امپاور کشنده BD500 که تاکنون تمامی طرح‌های فروش آن مورد استقبال بی‌نظیر بازار قرار گرفته است.

برچسب ها:
لینک کوتاه :
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه بهمن محفوظ می باشد