بهمن نیوز

کد خبر: ۶۲۹ تاریخ انتشار : ۰۷-۰۹-۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸ چاپ چاپ

چرا نباید به روشن شدن چراغ باتری بی‌توجهی کرد؟

چرا نباید به روشن شدن چراغ باتری بی‌توجهی کرد؟

به طور متوسط یک باتری اتومبیل باید بین یک و نیم تا دو سال عمر مفید داشته باشد و پس از آن ضعیف شده و در نهایت قادر به روشن کردن خودرو نباشد.

به گزارش بهمن نیوز؛ تمامی خودروهای از یک باتری بهره می‌برند که برق تمامی سیستم‌های الکتریکی خودرو مانند ECU، چراغ‌ها و غیره را تامین می‌کند. در صورت بروز مشکل در باتری، چراغ چک آن در صفحه کیلومتر روشن می‌شود.
چرا نباید به روشن شدن چراغ باتری بی‌توجهی کرد؟ه گزارش خبرنگار خودروکار، خودروها دارای یک باتری ۱۲ ولت قابل شارژ هستند که عامل مهمی برای ادامه فعالیت پیشرانه هستند.

به دلیل وابستگی زیاد پیشرانه خودرو به باتری، هنگامی که چراغ چک باتری روشن می‌شود به هیچ وجه نباید به آن بی‌توجهی کرد. شاید دقت کرده باشید که با وجود روشن بودن این چراغ، خودرو همچنان کار می‌کند. این امر به این دلیل است که خودرو شما می‌تواند از تمامی انرژی ذخیره شده در باتری استفاده کند پس در نتیجه خودرو شما تا لحظه آخر کار خواهد کرد.

اما اگر باتری شما دارای مشکل شارژ باشد پس از اتمام تمامی ظرفیت باتری، باتری کاملا تخلیه شده و در آن زمان است که دیگر خودرو شما کار نخواهد کرد و حتی استارت هم نخواهد خورد.

بهتر است قبل از بروز این حادثه و مرگ کامل باتری، اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنیم.

لینک کوتاه :
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه بهمن محفوظ می باشد