بهمن نیوز

کد خبر: ۵۵۶ تاریخ انتشار : ۲۵-۰۸-۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸ چاپ چاپ

چه وسایلی را نباید برای خودرو خرید؟

چه وسایلی را نباید برای خودرو خرید؟

برخی به اسم نگهداری همیشه در حال خرید وسایل مختلف و تغییر دادن چهره خودروی خود هستند.

به گزارش بهمن نیوز؛ جدا از خانه، خودرو یکی از وسایل گران قیمتی است که مردم می توانند در اختیار داشته باشند به همین سبب همیشه تلاش می کنند تا بهترین نگهداری را از خودروی خود داشته باشند. برخی به اسم نگهداری همیشه در حال خرید وسایل مختلف و تغییر دادن چهره خودروی خود هستند.

این مقوله با اصل نگهداری تفاوت چشمگیری دارد و گاهی تبدیل به یک عادت برای صاحب خودرو می شود. بسیاری از وسایلی که در بازار هستند کاربرد ویژه ای برای بهبود عملکرد خودرو دارند اما بعضی از آن ها بسیار عجیب بوده و تنها قاتل پول هستند. این وسایل اضافی نه تنها باعث بهبود خودروی شما نمی شوند بلکه در برخی مواقع، موانعی هم ایجاد می کنند. در این گزارش قصد داریم به تعدادی از بی مصرف ترین وسایلی که می توان برای خودرو خرید اشاره داشته باشیم.

دریچه های مصنوعی: برخی از خودروهای خاص مانند شورولت کوروت Z06 به صورت پیش فرض دارای دریچه های بر روی بدنه است. این دریچه ها، هوای بیشتری را به ترمزها و پیشرانه خودرو می فرستد تا در شرایط بهتری کار کنند. اما بسیاری هستند که با خرید یک تکه پلاستیک به شکل دریچه هوا قصد دارند خودروی خود را خاص نشان دهند.

این دریچه های مصنوعی نه تنها خودرو را زیبا نمی کنند و هیچ خاصیتی ندارند بلکه به مرور ممکن است رنگ خودرو را نیز خراب نمایند. اگر طراحان خودرو احتیاج به چنین چیزی در خودروی شما احساس می کردند حتما تصمیم دیگری می گرفتند.

مکمل های سوخت: در هر پمپ بنزینی که وارد شوید یا قدم به هر فروشگاه لوازم یدکی که بگذارید با کوهی از مکمل های سوخت مواجه خواهید شد که همه آن ها ادعا دارند بهترین مکمل را ساخته و روانه بازار کرده اند. با این حال دقت داشته باشید که طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی رییس سازمان استاندارد استان تهران نزدیک به ۹۹ درصد مکمل های ارائه شده در پمپ های بنزین غیراستاندارد است.

با این حال نمی توان همه محصولات را به یک چشم نگاه کرد و در میان همه برندها برخی عملکرد نسبتا خوبی دارند. در کل اما استفاده مداوم از این محصولات باعث خراب شدن پیشرانه خودرو شده و توصیه نمی شود.

پرژکتور: این گزینه برای خودروهای شاسی بلند و آفرود مد نظر است. معمولا خودروهای بزرگ و قدرتمندی که به اسم آفرود فروخته می شوند، فرصت زیادی برای حضور دائمی در جاده های خارج شهر ندارند ولی این مورد باعث نشده تا وسایل و اقلام اضافی برای آن ها به فروش نرسد.

بسیاری که هیچوقت رنگ جاده های برون شهری را نمی بینند هم به سراغ خرید پرژکتورهای پر قدرتی می روند که تنها هزینه اضافی هستند و هیچ کاربردی ندارند. این چراغ ها تنها کاربرد خارج جاده و آفرود دارند و حتی روشن کردن آن ها در جاده هم می تواند خطر آفرین باشد.

اسپویلر: بال عقب یا اسپویلر در خودروهای قدرتمند و اسپرت یک نیاز است چرا که این خودروها نیاز به وسیله ای برای افزایش چسبندگی هستند. پشت هر تصمیمی برای قرار دادن یک اسپویلر بر روی خودرو یک تیم حرفه ای طراحی نشسته است در حالی که بسیاری بدون هیچ اطلاع قبلی و تنها برای زیباتر شدن خودرو دست به خرید این وسیله می زنند که هیچ فایده ای هم برای خودروهای معمولی ندارد. البته همین اسپویلرها به رنگ صندوق شما اسیب زده و گاها جلو دید عقب را هم می گیرد.

شیشه دودی: یکی از محصولات پر فروش اما بی مصرف برای خودروها برچسب های شیشه دودی است. برخی خودروها به صورت پیش فرض با شیشه های کمی مات وارد بازار می شوند اما در اکثریت کشورهای دنیا داشتن شیشه های دودی با درصد بالا جرم محسوب می شود. همچنین شیشه های جلو و عقب خودرو نیز باید همیشه ساده و بدون هیچ اضافاتی باشد.

به همین دلیل خرید این برچسب ها اصلا توصیه نمی شود و بهتر است بدون تغییر در رنگ شیشه ها، به استفاده خود از خودرو ادامه دهید.

لینک کوتاه :
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه بهمن محفوظ می باشد