بهمن نیوز

کد خبر: ۲۲۳۵ تاریخ انتشار : ۱۴-۰۹-۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳ چاپ چاپ

عبدالله توکلی: گروه بهمن جایگاه ویژه‌ای در صنعت خودرو دارد

عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت گفت: «واردات خودروهای تجاری مطلوب نیست و شاید بتوان آن را شر لازم تلقی کرد». او در حاشیه بازدید خود از شرکت بهمن‌دیزل گفت: «گروه بهمن با توجه به رشدی که در شاخص‌های تولیدی دارد جایگاه ویژه‌ای در این صنعت به دست آورده‌ است».

وی در حاشیه بازدید از شرکت بهمن‌دیزل گفت: «ورود خودروهای تجاری دست‌دوم مسائل مختلفی را برای کشور ایجاد می‌کند و بعضا در بحث خدمات پس از فروش ارزبری زیادی خواهند داشت». او در همین رابطه اضافه کرد: «تجربه سال گذشته از واردات تجاری‌های دست‌دوم مطلوب نبوده و در مواردی خودروی کارکرده وارداتی، چندبرابر خودروهای داخلی به بازار عرضه شدند اما تصمیم به واردات خودروهای تجاری دست‌دوم شر لازمی بود تا پاسخی سریع و فوری برای نیازهای بازار تأمین شود».

مدیر صنایع خودرو وزارت صمت در ادامه بر ضرورت تنوع محصولات سازندگان خودروهای تجاری تأکید کرد و گفت: «باید بتوانیم محصولاتی رقابت‌پذیر تولید کنیم تا مصرف‌کننده حق انتخاب داشته باشد ولی کیفیت محصولات به گونه‌ای باشد که مصرف‌کننده در نهایت محصولات داخلی را ترجیح دهد. این رقابت‌پذیری نتیجه اقدامات آگاهانه سیاست‌گذاران است و ما باید بتوانیم ابتکار عمل را در رقابت‌پذیرکردن بازار خودروهای تجاری در دست بگیریم».

عبدالله توکلی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود بر ضرورت دستیابی به مقیاس‌های بزرگ تولید خودروهای تجاری تأکید کرد و گفت: «نیازمند یک افزایی بین بخش خصوصی و دولتی در حوزه خودروهای تجاری هستیم؛ با این همکاری باید بتوانیم خودروهای تجاری را در مقیاس اقتصادی تولید کنیم». وی در ادامه یادآور شد: «در حوزه خودروهای تجاری ضروری است سبد محصولات متنوع باشد».

عبدالله توکلی، مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت روز ششم آذر ۱۴۰۲ از شرکت بهمن‌دیزل بازدید کرد. بهمن‌دیزل از جمله خودروسازان حوزه تجاری است که سبد متنوعی از محصولات را دارد. فورس۶ تن، ۸.۵ تن، ۱۲ تن را تولید می‌کند. بهمن‌دیزل با معرفی کامیون ۱۹ تن امپاور BD300 خلأ و نقص بازار در این رده باری را جبران کرد. این شرکت همچنین در رده خودروهای کشنده ۴۴تن امپاور BD500 را عرضه می‌کند. از دیگر محصولات بهمن‌دیزل مینی‌بوس‌های شهری  پگاسوس است.

کشنده بایک X9 با ۵۶۰ اسب بخار قدرت تازه‌ترین محصول بهمن‌دیزل است که به زودی وارد بازار می‌شود. این کشنده در سال ۲۰۲۳ خودروی تجاری برتر کشور چین ارزیابی شده است.

لینک کوتاه :
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه بهمن محفوظ می باشد