بهمن نیوز

کد خبر: ۲۱۳۸ تاریخ انتشار : ۰۱-۰۹-۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱ چاپ چاپ

اتوبوس‌های یورو ۵ گروه بهمن پیش از وارونگی هوا به پایتخت رسید

اتوبوس‌های یورو ۵ گروه بهمن پیش از وارونگی هوا به پایتخت رسید

مدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا گفت: مشخصات قابل قبول شرکت خودروسازی اسنا (زیرمجموعه خودروسازی بهمن) نظر مدیران شهری کشور را به این محصولات جلب کرده است. او همچنین از آزمایش اولین اتوبوس برقی اسنا تا پایان سال خبر داد.

جلیل هاشمی افزود: با شهرداری تهران نیز قراردادی مبنی بر ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری را منعقد کردیم که طبق توافق اتوبوس‌ها را تحویل می‌دهیم و شاهد تحویل مرحله دوم از اتوبوس‌های این شرکت به شهرداری تهران هستیم.

هاشمی با اشاره به اینکه روز گذشته مرحله دوم از قرارداد منعقد‌شده با شهرداری تهران به تعداد ۲۵ دستگاه اتوبوس درون‌شهری به شهرداری تهران تحویل داده شد، خاطر‌نشان کرد: هر ماه تعدادی از این اتوبوس‌ها را مطابق قرار‌داد تحویل می‌دهیم. مدیر‌عامل شرکت خودروسازی اسنا به قرارداد این شرکت با شهر اصفهان نیز اشاره و تصریح کرد: برای تحویل ۵۰ دستگاه اتوبوس‌های دو‌کابین یا همان بی‌آر‌تی به کلان‌شهر اصفهان نیز قراردادی منعقد شده و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تحویل این اتوبوس‌ها هستیم.

او از مذاکرات انجام‌شده با مدیران کلان‌شهر مشهد نیز خبر داد و اظهار کرد: مذاکره‌ای برای تحویل تعدادی از اتوبوس‌های دو‌کابین و تک‌کابین انجام شده و قرار است به‌زودی اتوبوس برقی شهری ۱۲‌متری را وارد خط تولید خودروسازی اسنا کنیم. مهم‌ترین دلیل علاقه‌مندی مدیران شهری به استفاده از این خودروها، مشخصات فنی قابل قبول و کیفیت آنها است.

گفتنی است در حالی روز گذشته ۲۵ دستگاه اتوبوس درون‌شهری از سوی شرکت اسنا تحویل شهرداری تهران شد که پیش‌تر ۲۳ دستگاه اتوبوس ۱۲‌متری اسنا (شرکت اتوبوس‌سازی گروه بهمن) در مراسمی تحویل شهرداری تهران شده بود. گفتنی است اتوبوس‌های تولیدی شرکت اسنا ۱۲ و ۱۸‌متری بوده و در زمره اتوبوس‌های مدرن و پیشرفته محسوب می‌شوند. اتوبوس‌های یاد‌شده از امکاناتی نظیر سیستم تهویه‌، امکانات ویژه افراد کم‌توان و سالمند و فناوری‌های پیشرفته حفاظت از مسافران برخوردار بوده و با اتکا به توان مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده‌اند.

در‌عین‌حال در داخل این اتوبوس‌ها و تمام صندلی‌ها پورت اختصاصی شارژ USB تعبیه شده و مسافران تا رسیدن به مقصد می‌توانند باتری تلفن خود را نیز شارژ کنند. همچنین در اتوبوس‌ها از سیستم شبیه‌ساز سه‌بعدی همه‌جانبه برای حفظ ایمنی در مسیرهای پرتردد استفاده شده است.

لینک کوتاه :
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای گروه بهمن محفوظ می باشد